Instrukcja instalacji kalendarza przedszkolnego

Dlaczego?

Dostęp do aktualnych inforamcji jest dzis kluczowy w każdej dziedzinie życia. Warto być na bieżąco również z przedszkolnymi wydarzeniami oraz być informowanym automatycznie o nadchodzących wydarzeniach, specyficznych oczekiwaniach (strój, przygotowanie dziecka) czy występujących w ostatnim momencie zmianach.

Co?

Kalendarz przedszkolny jest oparty na technologii Google Calendar. Umożliwia ona wygodny dostęp do listy wydarzeń, ich szczegółów i automatyczną aktualizację i informacje o wszystkich zmianach. Kalendarz można łatwo wykorzystywać na komputerze oraz urządzeniach przenośnych (komórka, tablet).

W skład rozwiązania wchodzą 4 kalendarze:

Jak?

Aby zainstalować kalendarze na swoim komputerze należy wykonać poniższe czynności.
Czynności te powtarzamy dwa razy, instalując kalendarz OgólnoPrzedszkolny oraz kalendarz grupy, do której uczęszcza nasze dziecko.

W zależności pod posiadanego sprzętu (Mac / Windows / Linux) oraz modelu telefonu (iPhone/Android/inne) podłączenie kalendarza może wyglądać inaczej.

Windows / Android / konto Gmail

Użytkownicy systemy Android najczęściej posiadają też konto Google (gmail). Kalendarz można dodać przy użyciu linku.

1. Otwórz Kalendarz Google.
  2. Kliknij strzałkę w dół Strzałka w dół obok sekcji „Inne kalendarze”.
  3. Wybierz Dodaj wg adresów URL.
  4. Wpisz adres kalendarza w polu. Adres musi być podany jako link ICAL (skopiuj właściwy link podany w punkcie “Co?”).
  5. Kliknij Dodaj kalendarz. Kalendarz pojawi się po lewej stronie w sekcji „Inne kalendarze”.

Uwaga: do pojawienia się zmian w Kalendarzu Google może upłynąć 12 godzin.

Powyższe operacje możesz wykonać wyłącznie na komputerze. Aby po podłączeniu kalendarz był również widoczny na Twoim telefonie, wykonaj dodatkowo poniższe kroki na swoim telefonie.  Na komputerze i na telefonie powinieneś użyć tego samego konta Google.

• Otwórz Kalendarz Google na swoim telefonie.
  • W prawym górnym rogu z menu wybierz “odśwież”
  • Z menu w lewym górnym rogu wybierz “Ustawienia”
  • Z listy kalendarzy wybierz “Kalendarz Przedszkolny (przedszkolekaworek@gmail.com)” – być moze będziesz musiał nacisnąć wcześniej opcje “pokaż więcej”
  • Włącz opcję “Synchronizacja”
  • Wróć do listy kalendarzy
  • Operację wykonaj ponownie dla kalendarza grupy przedszkolnej do której należy Twoje dziecko

Więcej informacji w dokumentacji Google Calendarza

Mac/ IPhone

Podobnie jak dla Windows  – ale wymaga potwierdzenia przez użytkowników tej platformy :-).
Więcej informacji w dokumentacji Google Calendarza