Aktualności – Archiwum

Dziękujemy!!!

Dziękujemy Rodzicom dzieci z grupy ,,Słoneczka” za wspaniały prezent dla przedszkola – figury Matki Bożej i św. Józefa.


Urodziny

Wszystkim dzieciom urodzonym w czerwcu życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Aniołów Stróżów.


Czytanie
Dziękujemy za wspólne spotkanie z książką.


23/24.06 Zielona noc
Słoneczka dziękują Panu Bogu za radość wspólnie przeżytej w przedszkolu zielonej nocy.


22.06 Zajęcia adaptacyjne
Dzisiaj gościliśmy dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola.


20.06 Piknik Rodzinny

Na pożegnanie przedszkola rodzice dzieci z grupy ,,Słoneczka” przygotowali dla swoich pociech NIESPODZIANKĘ – Piknik w ogrodzie przedszkolnym. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, pomysłowość i wspólną zabawę.


20.06 Zakończenie przedszkola

Dzisiaj nasze Słoneczka żegnały przedszkole. Uroczystość rozpoczęła się polonezem. Nie w jednym oku dało się zauważyć łzy wzruszenia. Po części artystycznej absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło słów wdzięczności i życzeń. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za wspólnie przeżyty czas i życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego oraz wzrastania w łasce i świętości.

https://youtu.be/VO6_FUlrIZk


19.06 Mały naukowiec

To już ostanie spotkanie z rocznego cyklu warsztatów przyrodniczych. Dzisiaj nasze pociechy miały możliwość poznać, co to jest eksperyment i obserwacja. Dowiedziały się, jakich narzędzi używają w swojej pracy naukowcy. A przeprowadzając samodzielnie proste eksperymenty, odkrywały, jakie właściwości mają różne produkty, z którymi stykamy się na co dzień w kuchni.


14.06 Wręczenie dyplomów

Dzisiaj nasze Biedronki i Skarby przeżywały uroczyste zakończenie przedszkola. Z tej okazji każde dziecko otrzymało dyplomy i upominki.


13.06 Msza święta na zakończenie roku szkolnego

Podczas dzisiejszej Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. W słowie skierowanym do dzieci ks. Łukasz podkreślił wartość dobrego i czystego serca. Natomiast rodzicom ukazał wartość życia w wolności. Po spotkaniu rodzice podziękowali Księdzu za cały rok formacyjny.


13.06 Podziękowanie Siostrom z Formacji
Dziękujemy Siostrom z Formacji za wszelką pomoc w opiece nad naszymi pociechami.


12.06 Balet pt. ,,Calineczka”

Dzisiaj udaliśmy się do Domu Sztuki ,,Solvay” na przedstawienie baletowe pt. ,,Calineczka” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzyczno-Baletowej Da Capo. Gratulujemy naszej Jagodzie, która również brała udział w przedstawieniu, grając role mrówki i jaskółki.


10.06 Piknik Osiedlowy

W sobotę 10 czerwca Osiedle Rżąka świętowało swoje 25-lecie. Z tej okazji był zorganizowany Piknik Osiedlowy, podczas którego dzieci z grupy ,,Słoneczka” przedstawiły program wokalno-taneczny prezentujący nasze przedszkole.


Spotkanie z Ks. Bp A. Długoszem

Dzisiejszy dzień był przedłużeniem świętowania Dnia Dziecka. Gościliśmy w przedszkolu Ks. Bp Antoniego Długosza, który wygłosił dzieciom katechezę nt. ,,Jestem skarbem moich rodziców”. Po katechezie dzieci z Ks. Biskupem uwielbiały Pana śpiewem i tańcem.


01.06 Dzień Dziecka

Dzień Dziecka nasze przedszkole świętowało w Dworze Czeczów. Z tej okazji rodzice pod czujnym okiem p. Izabeli przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. ,,Farfurka królowej Bony”.

https://youtu.be/s1xeNK87VKk

 


Zza kulis ,,Kaworków”

Co piątek w godzinach wieczornych odbywają się spotkania przedszkolnej grupy rodziców ,,Kaworki”. Dziękujemy rodzicom za ich pomysły oraz poświęcony czas, by ubogacić nie tylko siebie, ale całą wspólnotę przedszkolną. Oto kilka zdjęć ze spotkania grupy ,,Kaworków”.


30.05 Imieniny Personelu

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy imieniny p. Joanny, p. Małgorzaty i p. Magdaleny. Z tej okazji każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny. Życzymy naszym Paniom wiele łask Bożych i świętości życia.


29.05 Majówka dla rodziców

Dzisiejszego wieczoru rodzice uczestniczyli w nabożeństwie majowym, po którym odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe nt. ,,Maryjna zasada formatu”, które poprowadził ks. Łukasz Piórkowski.


Urodziny

Serdecznie życzenia składamy wszystkim dzieciom urodzonym w maju. Niech towarzyszy wam Boże błogosławieństwo, a Matka Boża otacza swoją szczególną opieką.


Czytanie
Dziękujemy rodzicom za wspólne spotkanie z książką.


23.05 Życzenia dla Mamy i Taty

Moc życzeń dla kochanych Rodziców przesyłają Biedronki i Skarby. Niech Pan Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami, udziela ducha mądrości i cierpliwości oraz obdarza Swoim błogosławieństwem.


19.05 Dzień Mamy i Taty

Inscenizację pt. ,,Taki to gorzki miód” na podstawie opowiadania Ks. Bpa J. Zawitkowskiego nasze Słoneczka zagrały swoim Rodzicom z okazji Święta Mamy i Taty.


18.05 Biedronkowe tańce
Kilka migawek z zajęć tanecznych w grupie ,,Biedronek”.


17.05 Zajęcia
Zajęcia z wykorzystaniem eksperymentów są bardzo lubiane przez nasze pociechy.


17.05 Baśniowa Kapela

Odwiedziny „Baśniowej Kapeli” są dla dzieci szczególną radością. Dzięki niej dzieci mają możliwość obcowania ze światem baśni, a co najważniejsze, uwrażliwiają się na otaczający je świat. Dziękujemy ,,Baśniowej Kapeli” za nowe słuchowisko pt. ,,Przyjaciel Smoczek”.


16.05 Warsztaty przyrodnicze

Podczas dzisiejszych warsztatów przyrodniczych ,,Dlaczego bobry budują tamy?” dzieci mogły się dowiedzieć, gdzie mieszkają bobry, dlaczego te sympatyczne zwierzęta tak bardzo się trudzą przy budowie tam oraz co je łączy z rybami, żelazem i kaczką.


15.05 Msza święta

W czasie dzisiejszej Eucharystii modliliśmy się w intencji naszych Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Tym razem na Mszy św. mieliśmy nietypowych gości – Serce Obrażone i Serce Radosne, z którymi ks. Łukasz przeprowadził rozmowę. Dzięki tej rozmowie dowiedzieliśmy się, że wszelkie złości i stawianie na swoim są źródłem naszych problemów, natomiast dobre słowo, uśmiech i pomocna dłoń są kapitalnym sposobem na życie pełne radości i szczęścia.


Zajęcia matematyczne
Tak wyglądają zajęcia matematyczne w grupie ,,Słoneczek”.


11.05 Kot w butach
Dzisiaj nasze Biedronki były w Teatrze Ludowym na spektaklu pt. ,,Kot w butach”.


25.04 Wawel

Dzisiaj dzieci z grupy ,,Słoneczka” uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym ,,Królowie na Wawelu – ceremonie dworskie”. Podczas zajęcia zapoznały się z organizacją najważniejszych uroczystości królewskich: koronacją, zaślubinami, chrzcinami, pogrzebami.


22.04 Turniej tańca

W sobotę 22.04 nasze przedszkole wzięło udział w XVII Wiosennym Turnieju Tańca dla dzieci ,,Na rycerskim zamku” organizowanym przez Szkołę Tańca ,,AS” wraz z Małopolską Akademią Tańca i Rekreacji. Gratulujemy wszystkim zdobycia złotych medali!!!


Urodziny
Wszystkim dzieciom urodzonym w kwietniu życzymy błogosławieństwa Bożego i dużo, dużo radości.


Czytanie
Dziękujemy Rodzicom za wspólne spotkanie z książką.


22.04 Ślub P. Joanny

Młodej Parze – Joannie i Szymonowi – w dniu zaślubin życzymy błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich potrzebnych łask na nowej drodze życia. Niech Maryja i św. Józef będą dla was wzorem czystej, bezinteresownej i wiernej miłości, a św. Michał Archanioł wspomaga w pokonywaniu wszelkich trudności.

https://youtu.be/gY_aGOIPt8Y


20.04 Msza święta

W czasie dzisiejszej Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Jego Miłosierdzia. W słowie skierowanym do dzieci ks. Łukasz pokazał, czym jest kłamstwo i jak bardzo łatwo wchodzimy w mechanizmy jego działania. Natomiast rodzice w świetle Słowa Bożego odkrywali, kim są, jaki wpływ ma środowisko na każdego z nas oraz wsłuchiwali się w zaproszenie Jezusa do nieustannego rozwoju poprzez nawrócenie.


19.04 Pielgrzymka Przedszkolaków

Dzisiaj, jak co roku, w szóstym dniu Nowenny przed Świętem Miłosierdzia udaliśmy się na IX Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odpowiadając na zaproszenie Jezusa, by w tym dniu sprowadzić do Niego dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

12.04 Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim osobistego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym oraz doświadczenia Jego Miłosiernej Miłości.


11.04 Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień krzyża. Dzisiaj wspólnie przeżywaliśmy Drogę Krzyżową i adorację Krzyża, dziękując Panu Jezusowi za Jego bezgraniczną miłość do każdego z nas.


10.04 Wielki Czwartek

Dzisiaj w naszym przedszkolu przeżywaliśmy wydarzenia związane z Wielkim Czwartkiem i dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa.


10.04 Rekolekcje Wielkopostne

W poniedziałek rodzice przeżywali Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Łukasz Piórkowski. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski i możliwość osobistego spotkania z Panem.


07.04 Katecheza ,,Niedziela Palmowa”

Podczas dzisiejszej katechezy poznawaliśmy historię wjazdu Jezusa do Jerozolimy.


05.04 Teatrzyk w przedszkolu

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru ,,Krak-Art”, którzy zagrali nam przedstawienie pt. ,,Nie ma jak w domu”.


04.04 Warsztaty przyrodnicze

Podczas dzisiejszych warsztatów przyrodniczych Słoneczka i Skarby udały się w podróż do wnętrza materii, by móc się dowiedzieć, z czego składa się wszystko, co nas otacza, w tym i my sami. Natomiast Biedroneczki poszerzyły swoją wiedzę na temat ,,Jak mieszkają zwierzęta?”


03.04 Wycieczka do lasu

Dzisiaj nasze Słoneczka z s. Iwoną i p. Ulą udały się do lasu Kosocickiego, by móc podziwiać piękno wiosny ukryte w budzącej się do życia przyrodzie.


Archiwalne wiadomości…

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save