Wydarzenia

Jesień w sadzie – poznajemy owoce

7 października 2022

W pierwszym tygodniu października nasze Przedszkolaki uczyły się o jesiennych owocach.

Dzieci z grupy Biedronek poznawały i smakowały owoce, które zbieramy jesienią (ale nie tylko), ćwiczyły zmysł równowagi przenosząc jabłko na talerzyku tak, aby nie upadło, odciskały owoce tworząc piękne prace plastyczne, oraz ćwiczyły klasyfikację zbierając konkretne owoce z rozsypanki.

Motylki pod czujnym okiem Pań kroiły owoce, które mogły spróbować. Używały do tego specjalnych nożyków dla dzieci. Próbowały opisać ich smak i zapach.

Pszczółki, jako najstarsze miały najtrudniejsze zadania – próbowały odgadnąć “co to za owoc” używając jedynie dotyku. Podobnie jak Biedronki i Motylki, próbowały jesiennych owoców opisując ich smak. Na koniec zajęć wspólnie z Paniami zrobiły masę solną, z której powstały piękne jabłuszka, śliwki i gruszki!