FUNKCJONOWANIE NASZEGO PRZEDSZKOLA

1. Przedszkole jest czynne od. 7:00 – 16:30.

2. Nasze Przedszkole ma katolicki charakter wychowania. Rodzice zobowiązujmaly_michal2ą się do współpracy w jego religijnym wychowaniu. W pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi opieramy się ustawowo na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Realizację określonych celów i zadań szczegółowo wspieramy poprzez:
• Autorski program Kosz malin – według systemu wychowawczego błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza – Założyciela Zgromadzenia Sióstr.
• Program wspomagania rozwoju, wychowania i edukacji starszych przedszkolaków, opracowany przez profesor E.Gruszczyk-Kolczyńską i Ewę Zielińską,
• Przygotowanie dzieci do czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, wg profesor Jagody Cieszyńskiej.

3. Funkcjonują trzy grupy dzieci:
• 3- latki,
• 4 latki
• 5-6 latki

4. Zajęcia dodatkowe:
• rytmika – 2 razy w tygodniu
• j. angielski- 1 raz w tygodniu

5. W ramach Podstawy Programowej w naszym Przedszkolu odbywają się:
• warsztaty taneczne, plastyczne, teatralno-filmowe,
• pokazy przyrodnicze,
• audycje o charakterze patriotycznym, przyrodniczym,
• teatrzyki małych form
• koncerty
• Msze święte
• wyjazdy do teatru, muzeum,
• wycieczki plenerowe, pielgrzymki.

Save

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.