O naszym Przedszkolu

Przedszkole jest czynne od. 7:00 – 16:30.

Funkcjonują cztery grupy dzieci:
• 3 latki
• 4 latki
• 5 latki
• 6 latki

Zajęcia dodatkowe:
• zajęcia rytmiczno – taneczne – 2 razy w tygodniu
• język angielski – 2 razy w tygodniu

Plac Zabaw

To miejsce zabawy i rozwoju fizycznego oraz psychicznego dzieci. Ponadto przynosi dużo radości. Poprzez ruch dziecko rozwija motorykę, wzmacnia mięśnie, kształtuje napięcie i prawidłową postawę ciała.

Katolicki charakter wychowania

Nasze Przedszkole ma katolicki charakter wychowania. Rodzice zobowiązują się do współpracy w jego religijnym wychowaniu. W pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi opieramy się ustawowo na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Realizację określonych celów i zadań szczegółowo wspieramy poprzez:

• Autorski program Kosz malin – według systemu wychowawczego błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza – Założyciela Zgromadzenia Sióstr.
  • Program wspomagania rozwoju, wychowania i edukacji starszych przedszkolaków, opracowany przez profesor E.Gruszczyk-Kolczyńską i Ewę Zielińską,
  • Przygotowanie dzieci do czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, wg profesor Jagody Cieszyńskiej.

Podstawa programowa

W ramach Podstawy Programowej w naszym Przedszkolu odbywają się:

• warsztaty taneczne, plastyczne, teatralno-filmowe,
  • pokazy przyrodnicze,
  • audycje o charakterze patriotycznym, przyrodniczym,
  • teatrzyki małych form
  • koncerty
  • Msze święte
  • wyjazdy do teatru, muzeum,
  • wycieczki plenerowe, pielgrzymki.
Potrzebujesz więcej informacji.

Matka Anna Kaworek

Matko Anno Ty masz takie dobre oczy, w których miłość się uśmiecha tak jak mama…

Św. Michał Archanioł

Mi-cha-El czyli Któż jak Bóg wyznacza kierunek naszego życia.

Nauczyciele uczący w naszym przedszkolu