Wielki Post w Przedszkolu

24 lutego 2021

Przeżywanie Wielkiego Postu rozpoczęliśmy od odwiedzenia Kaplicy, gdzie  uczestniczyliśmy w obrzędzie posypania głów popiołem. Siostra Antonina wyjaśniła Dzieciom dlaczego używa się akurat popiołu, i czego on jest symbolem.

Nasze Przedszkolaki mają także okazję, by w każdy piątek uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w Kaplicy.

W lutym odbyła się także Msza Święta, podczas której w szczególny sposób modliliśmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu. W homilii ks. Marcin wytłumaczył dzieciom dlaczego w czasie Wielkiego Postu ksiądz nosi szaty w kolorze fioletowym oraz w jaki sposób najlepiej (i najprościej) posprzątać swoje serce przygotowując je do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Po Mszy Świętej, ksiądz Marcin poświęcił nową salę przedszkolną, która powstała w miejscu nieużywanej Kulkolandii. Było to ważne przeżycie dla Pszczółek, bo to właśnie one przeniosły się do nowo powstałej sali.

Bardzo dziękujemy Tacie Zosi, Tacie Mai i Tacie Helenki z grupy Pszczółek oraz Tacie Julka z grupy Słoneczek za pomoc w umeblowaniu nowej sali!